1 Kasım 2012 Perşembe

Şövalye Ruhlu Taraftarız Biz…


CHP’yi Trabzonspor kabul etmeyecekti de ne olacaktı? Ne geçecekti elimize…
Düşünelim ki, Trabzonspor CHP heyetinin sizi ziyaret etmek istiyoruz isteğine karşılık “Hayır, Gelmeyin” deseydi ve bundan bir süre sonra GSB Suat Kılıç, “Geliyorum hazırlanın” dediğinde “HAYIR, Gelme” diyebilecek miydik?
Tabi ki HAYIR…
Peki böyle bir durumda nerede bizim omurgalı duruşumuz? Nerede dikliğimiz? Nerede Karadenizliliğimiz?
Kılıçaroğlu’nun Aziz Yıldırım’ı ziyaretine resmi tepki koymayan Trabzonspor yönetimi, neden CHP kurmaylarını kabul etmesin? Eğer bu konuda bir problem olsaydı Fenerbahçe ziyaretinde tepki koyulmalıydı. Bu ziyaretten sonra Kemal Kılıçdaroğlu, Trabzonspor Onur üyeliğinden çıkartıldı mı?
Yani mevzu şu; Recep Tayyip Erdoğan başbakan olabilir, Kemal Kılıçdaroğlu muhalefet lideri olabilir… Sonuçta hepsi Trabzonspor’a yanlış yapmıştır şike sürecindeki eylemleriyle. O zaman birine yapılan tepki diğerine de yapılmalıydı. Biri Başbakan diye göz yumulmamalı.
Eğer ki benim başkanım Sadri Şener, başbakan peşinde koştuysa, Nevzat Şakar’ın CHP’yi kabul etmesi gayet normaldir. İmam bunu yaparsa cemaatte böyle yapar. Hatta ve hatta daha ileriye gidersem Nevzat Şakar kimsenin ayağına gitmedi, ayağına da çağırdı diyebilirim.
Bu ziyareti reddetmek, eğer ki valilikte yarım saat başbakanı beklememiş bir kulüp yapsaydı çok anlamlı ve yerinde bir tepki olurdu…
Sayın başkan; durumdan bu kadar rahatsızsanız eğer, hala bu ziyaretin haberini resmi sitede saklaman bana biraz garip geliyor…
Şunu da aksettireyim…
                Bu ziyarette isterdim ki, birileri CHP heyetini çok güzel bir şekilde ağırlasın. Sonra, liderler kamera karşısına geçtiğinde; “Kemal Kılıçdaroğlu’nun Aziz Yıldırım’ı ziyaretinin yanlışlığını anlatsaydı, CHP heyeti önünde bir kez daha tekrarlamada fayda var deyip, “2010-2011 şampiyonu  Trabzonspor”dur denemez miydi? Hepsini geçtim, bir platform hazırlanıp üstüne 2010 -2011 şampiyonu Trabzonspor” yazılıp bunun önünde basına sevimlilik pozları verilemez miydi? Hadi bunu da geçelim, e be kardeşim, bizim beyaz formamız neden var? Nedir o formanın anlamı. Ağızını açma ver beyaz forma… Peki asıl soru şu? Bu mantıkta hareket edebilecek bir yöneticimiz mevcut mu? ( Buna Başkanımız da dahil ) Tabi ki hayır.
Sayın başkanım Sadri Şener, Allah aşkına bırak artık yönetim kurulundakilerin istifasını istemeyi. Ya da isteyeceksen yap bir toplantı orada iste, birini gazeteci abimizle konuşurken telefondan birini televizyondan… Sen başkansın ya…
Birileri İyi polis olma peşinde. Bunu gerçekleştiremeyenler karşılarındakini kötü polis rolüne büründürmekteler…
                Mevcut durumda kimsenin bu insanlara kızma hakkı yoktur.
Bakalım taraftarın bu duruma verdiği tepkinin samimiyetine. Bu samimiyet Recep Tayyip Erdoğan’nın, Devlet Bahçeli’nin ziyaretinden sonra anlaşılacak… Boyunlarına atkı atılacak mı, 61 numaralı formalar verilecek mi?
Şunu da eklemek isterim, kimse çıkıp boş atacağım, onu yapacağım sandıkta demesin… Bu cümlelerin ne kadar boş olduğunu genel seçimlerde gördük.
Olayın başka bir boyutu. Trabzonspor’un şike sürecinde hakkını gasp edilmesinin en büyük etkeni olarak görülen AKP. Peki ne oldu da yapılan anketlerde büyükşehir adaylarının 4 isminden 3’ü onlardan çıktı. Nerede tepki?

NOT: Ne AKPliyim, Ne CHPliyim… Ne Nevzatçıyım, Ne Sadrici… Sadece ama sadece TARAFTAR. Yetmez mi?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder